Меню
Профил
Език

Категории

Най-продавани

Вижте всички статии

Планиране и обзавеждане на малко жилище или как да нарушим „правилата“.

Планиране и обзавеждане на малко жилище или как да нарушим „правилата“.

Без съмнение сте прочели много ръководства, които изброяват „правила“ за обзавеждане и дизайн на малкото жилище. Да се обзаведе малко жилище може и да е трудно, но не е задължително да се съобразявате с остарели и погрешни схващания. Силата на дизайна е във вашите ръце!

Как да нарушите правилата?

 

Правило 1: Бялата боя ще направи малкото пространсто да изглежда по-широко.
Нарушете го! Истината е, че бялата боя е не само изключително скучна, но и нейният прекалено светъл цвят може да направи стените да изглеждат сякаш се приближават, което смалява стаята. По-тъмните, богати цветове могат да накарат стените да се отдалечат, като създават илюзията, че стаята е по-голяма. Използвайте светли цветове за пода и тавана, за да засилите ефекта. Светло оцветените подови и таванни пространства ориентират пространството хоризонтално вместо вертикално. Като допълнителен елемент към стените можете да добавите стикер за декорация или красива картина в подходящи цветове.

 

Правило 2: Шкафовете за скрито съхранение са най-добрият вариант
Нарушете го! Запълването на ъглите на стаите с шкафове, за да скриете нещата, които трябва да съхраните, всъщност може да намали размера на жилищната площ. Защо да не заложите на декоративно съхранение на вещите? Инсталирайте модули за съхранение като кубчета или библиотеки, където можете да показвате вашите предмети открито или прибрани в декоративни кошници, саксии и други контейнери? Това може да направи интересна стаята ви, да покажете колекции от предмети, които са важни за вас, и все пак да ви осигури място за съхранение на вещите.

 

Правило 3: Избягвайте обемните мебели
Нарушете го! Много дизайнери насърчават купуването на мебели, които са пропорционални на вашето пространство. Те ще ви кажат да избягвате големите, луксозни дивани, покрити с възглавници, освен ако стаята наистина не може да ги побере. Но вместо да купувате повече мебели с малки размери, защо не наблегнете на по-малко като брой мебели, но с удобни и големи размери? Типична холна гарнитура, включваща фотьойли, лежанка и диван, наистина би била прекалена в малка всекидневна, но все пак един троен диван и два-три плюшени стола ще запълнят пространството добре. Можете да имате големи мебели, но просто разполагайте с по-малко бройки от тях и не ги претрупвайте с други аксесоари.

 

Правило 4: Откажете се от холната маса
Нарушете го! Въпреки че живеете в малко пространство, защо да се откажете от любимата си масичка за кафе или коктейл? Използвайте мини-масичка със стъклен плот като по-малка версия или поставете по-голяма масичка, но спестете пространство от местата за сядане, като замените обемните фотьойли със по-компактни столове или възглавници.

 

Правило 5: Използвайте минималистичен подход
Нарушете го! Не е нужно вашият малък хол да бъде бедно обзаведен. Минималистичните пространства изглеждат по-големи, но те са лишени от идентичност. Ако изразявате себе си чрез колекцията си от еклектични предмети, то това ще ви донесе радост и ще направи вашият хол уютен и удобен, независимо от размера. Когато украсявате, започнете с няколко предмета, които са много важни за вас и постепенно добавяйте останалите един по един, докато не почувствате, че стаята отговаря на нуждите ви, но не е претрупана.

 

Екипът на deko.bg

Остави мнение/коментар

Код за сигурност
    Все още няма коментари